HOMEofertaRealizacjeO nasKontakt

Jak znaleźliśmy się wśród najlepszych?

1995

Powstanie firmy Horton Kirby

Firma Horton Kirby Poland Sp. z o.o. powstała w 1995 roku. Podstawowym założeniem firmy było przewijanie tapet typu rauhfaser i ich sprzedaż. Do realizacji tego celu spółka zakupiła specjalistyczne maszyny do przewijania tapet i przez osiem kolejnych lat prowadziła taką działalność. W tym okresie była liderem w sprzedaży tapet rauhfaser na obszarze Polski, Czech, Węgier i Litwy.

2000

Zmiany własnościowe i dalszy rozwój

W 2000 roku doszło do zmian własnościowych w spółce. Właściciele zadecydowali o kolejnych etapach rozwoju firmy. Postanowiono rozwinąć działalność firmy w zakresie wykonywania próbników tapet w różnego rodzaju zestawach i konfiguracjach. Zapadła również decyzja o utworzeniu działu zajmującego się wykonywaniem próbek tekstylnych w postaci wzorników. Ponadto dział tekstylny rozpoczął produkcję zasłon, firan i innej galanterii wyposażenia wnętrz związanej z tkaninami.

2006

Rozbudowa o nowoczesną halę produkcyjną

Po pierwszych latach przygotowywania wzorników tapet uznano, iż powierzchnia budynków produkcyjnych jest zbyt mała i zadecydowano o pierwszej rozbudowie firmy. I tak w 2006 roku wybudowano nowoczesną halę produkcyjną. Wówczas została podjęta decyzja o rozwinięciu działalności związanej z produkcją wzorników tapet o produkcję katalogów tapet w sztywnych okładkach. W tym celu zakupiono maszyny i znacznie zwiększono produkcję katalogów tapet.

2011

Modernizacja

W związku z rozwijającym się rynkiem katalogów w roku 2011 zarząd spółki zdecydował o kolejnej modernizacji, mającej na celu budowę magazynu wysokiego składowania oraz zaplecza administracyjno – socjalnego. Po zakończonej w 2013 roku inwestycji firma Horton Kirby Poland Sp. z o.o. dysponuje powierzchnią produkcyjno – magazynową przekraczającą 5 500 m2. Znaczną powierzchnię zajmuje magazyn wysokiego składowania, który stał się nieodzowny w przechowywaniu materiałów wykorzystywanych do częściowej realizacji zleceń. Firmy zlecające produkcję katalogów mogą pozostawić zapas tapet potrzebny do kolejnych domówień katalogów.

Obecnie

Dalszy rozwój

Posiadamy bogaty i stale rozwijany park maszyn, który pozwala nam na wykonywanie różnorodnych prac introligatorskich, wymaganych do produkcji wszelkiego rodzaju wyrobów z tektury litej w maksymalnym formacie 70 x 140 cm, od opracowania do gotowego produktu.

Ponadto spółka posiada nowoczesną powierzchnię biurową, niezbędną do zarządzania otrzymywanymi zleceniami, jak również własne place manewrowe i rampę załadowczą do własnego transportu.

Horton Kirby Poland Sp. z o.o. w zależności od okresów w roku zatrudnia od 50 do 80 osób, co jest związane z sezonowością zleceń.
Od wielu lat Horton Kirby Poland Sp. z o.o. uczestniczy w projektach zwiększających atrakcyjność otoczenia, w którym funkcjonuje, jak również w inicjatywach budujących wizerunek firmy.

Od 15 lat spółka poprzez finansowanie wspiera działalność Stowarzyszenia Orkiestry Jazzowej w Szczecinie i współtworzy Festiwal Zmagań Jazzowych. Dzięki tym działaniom mieszkańcy województwa mogli zobaczyć na szczecińskich scenach wielu światowej renomy muzyków jazzowych i popowych.

Kontakt
Dobra Szczecińska,
ul. Szczecińska 1F,
72-003
+48 91 31 130 66
zaplanuj drogę (Google Maps)